/ Бетонні огорожі, бруківка, бетонні кільця, бордюри, форми для бетонних кілець, вироби з металу

Проблема, як виконати облаштування септика своїми руками, щоб утилізувати  відходи, що утворюються в результаті діяльності людини в разі відсутності на присадибній ділянці центральної каналізації, близька всім власникам приватних будинків чи дач. Сьогодні існує прекрасна альтернатива вигрібних ям, які використовувались раніше – локальна очисна каналізація, яка називається септиком. На даний момент на ринку представлено безліч моделей септиків, що виробляються різними фірмами. Однак необхідно також враховувати, що облаштування септика в приватному будинку можливо і своїми руками. Про особливості вибору ми поговоримо в нашій статті, також ми розповімо про різні варіанти вирішення даної проблеми.

kak-vybrat-septik1

Види конструкції септика

Багатокамерний септик. Стоки в ньому, перетікаючи протягом 10 днів в декількох камерах, добре розкладаються бактеріями. З багатокамерних септиків стічні води можуть випускатися прямо у водойми і річки або бути використані для господарських цілей. У зв’язку з досить високою вартістю таких септиків та їх обслуговування, їх спорудження виправдане, коли створюється спільна каналізація для великого числа будинків, однак, що не перевищує 200.

ustrojstvo-septika-princip-raboty-mnogokamernogo

Однокамерний малий септик. Застосовується, коли каналізація влаштовується для будинків, у яких водоспоживання добове не перевищує 1куб.м.
Дво-або трикамерний малий септик. Схема пристрою септика такого виду:
Велика ємність, в яку стоки потрапляють спочатку. Тут відстоюються тверді крупні речовини, що переробляються бактеріями в мул, який вимагає періодичного (до двох разів на рік) викачування, при цьому в ємності залишають мінімум 1/6 частина мулу.
Мала ємність, часто відокремлена від великої перегородкою. У ній осаджуються тверді дрібні речовини. Осад мулу з цієї ємності також необхідно до двох разів на рік видаляти.
Коли проводиться пристрій септика – принцип роботи будь-якого обраного виду малого септика увазі необхідність відводу відстояної води в грунт, приміром, за допомогою дренажної системи або фільтруючого колодязя. Вони і утворюють третю камеру.

shema-ustrojstva-septika-trehkamernogo

Вибір матеріалу для самостійного виготовлення септика

Від вибору для влаштування зливної ями септика матеріалу, багато в чому залежить трудомісткість і вартість будівництва всієї локальної очисної каналізації.

Основні матеріали:

– Збірний залізобетон.
– Пластиковий септик.
– Цегла.
Монолітний бетон.

Вибір матеріалу залежить від наступних факторів:

Збірний залізобетон ефективний при будівництві однокамерного септика. Перевагами такого септика є висока міцність, оскільки заводської бетон водонепроникний і дуже щільний, довговічний, стійкий до ерозії, а також швидкість його будівництва, яке може бути зроблено практично за один день.
При порівнянні септиків з цегли або монолітного бетону зазвичай перевага віддається цегельному септика, так як його будівництво значно простіше і швидше. Збірка опалубки для виробництва монолітного бетону дуже трудомістка.

ustrojstvo-septika-v-chastnom-dome-kirpichnogo

Пластиковий модуль практично є вже повністю готовим модулем, монтаж якого полягає тільки в тому, щоб його правильно встановити. Такий септик довговічний і надійний, але і ціна у нього висока. Крім цього, тиск грунту стінками пластикового септика витримується погано. У разі, коли вироблено пристрій септика на дачі в грунтах з високим рівнем грунтових вод постійні коливання стінок даного виду локальної очисної каналізації може привести до розгерметизації стиків трубопроводів і порушення необхідного ухилу каналізації. Дані обставини створюють необхідність бетонування пластикового септика або влаштування над ним збірного або монолітного залізобетонного перекриття з опорами, що здорожує пластикову конструкцію.

ustrojstvo-septika-svoimi-rukami-plastikovogo

При влаштуванні двокамерних септиків по зручності і вартості на перший план виходять септики з цегли або монолітного бетону. При виконанні двокамерних септиків із залізобетону часто доводиться зводити два окремих колодязя, що значно підвищує витрата дорогих збірних елементів.

admin

Comments are closed.

Юридичні послуги Львів