При будівництві парканів в якості матеріалу дуже часто використовується бетон, тому що він відрізняється своєю довговічністю, міцністю і відносною дешевизною. А по довговічності він поступається тільки природньому, при цьому бетон значно дешевший.

Огорожа території має бути надійною і практичною, забезпечувати оригінальний зовнішній вигляд і обов’язкову безпеку. Справитися з такими вимогами цілком може бетонний паркан.

Крім цього, споруда, побудована своїми руками з бетону, має відмінну морозостійкість, економічність, і є пожежобезпечною.

Схема установки набірного бетонного огородження.

Перед тим як зводити таку споруду, потрібно вибрати матеріал, з якого будуть виготовлені стовпи для паркану. Стовпчики можуть бути зроблені з дерева, цегли, металу, а ще з азбестоцементної труби, проте краще віддавати перевагу бетонним стовпам. Встановлення стовпів має велике значення, до цього потрібно поставитися серйозно.

Бетонний паркан своїми руками в 3 етапи

У тому випадку, якщо бетонна огорожа будується своїми руками, допоможе покрокова інструкція. Для того щоб зробити монтаж своїми руками, необхідно наступне: плити з бетону, пісок, стовпи, цемент та щебінь (можна використовувати биті камені або цеглу). Місце під будівництво вибрано, і тепер необхідно викопати ямки для стовпчиків (приблизна ширина ямок 50 см, приблизна глибина 70 см). Потім в ці ямки встановлюються стовпчики, і першу частину монтажу паркану можна вважати завершеною.

Другий етап монтажу полягає в тому, що на встановлені стовпчики необхідно як би надіти бетонні плити, для цього на них робляться спеціальні пази так, що навіть спеціально випилювати нічого не потрібно. Після того як плити з бетону встановлені, спорудження перевіряється на міцність, і в разі необхідності усуваються всі недоліки. Установка плит своїми руками не є такою складною справою, як може здатися на перший погляд.

Приступаємо до завершального, третього етапу монтажу паркану. Огорожу встановлено, і тепер потрібно приготувати спеціальний розчин для того, щоб залити ним ямки під стовпчики. Це робиться для того, щоб не допустити згодом перекосів. Спеціальний розчин готується так: береться половина мішка цементу і цілий мішок піску, додається вода і все це ретельно перемішується. Потім отриманий розчин виливається у кожну викопану нішу під стовпчики. І нехай він висихає.

Технологія монтажу конструктивних елементів набірного бетонного паркану.

Установка якісного бетонного паркану є більш простою справою, ніж установка, наприклад, паркану з цегли, але свої складнощі є і тут. Тільки один бетонний стовп важить в середньому 80 кг. Однак коли здійснюється установка бетонного огородження, головна складність полягає в тому, щоб витримати ідеальну лінію і рівні огорожі.

Будівництво монолітного бетонного огородження

Для виготовлення монолітного бетонного огородження, необхідно встановити опалубку, яка робиться з дерев’яних щитів і підпірок, потім заповнюється сумішшю з бетону, застосовуючи шари в 20-25 см.

Є ще один спосіб монтажу бетонного паркану – закладка стрічкового фундаменту. Побудувати його не так складно, як може здатися. Для того щоб зробити надземну частину такої огорожі, необхідно встановити опалубку, яка робиться з дерев’яних щитів і підпірок, потім заповнюється сумішшю з бетону, застосовуючи шари в 20-25 см. Кожен шар ретельно втрамбовується. Своїми руками таку роботу можна зробити в досить стислі терміни. Потрібно почекати, поки маса затвердіє, на це йде до 12 годин, на наступному етапі опалубка знімається і переноситься на іншу ділянку будівництва.

Після того як все готово, можна пофарбувати побудовану огорожу, а ще можна облицювати її плиткою, покрити штукатуркою, використовувати мозаїку schnellzeichner berlin. Останнім часом модно монолітні загородження покривати графіті. Тому споруда з такого матеріалу сьогодні являє собою не сірі монолітні плити, а справжню прикрасу земельної ділянки. До того ж це естетичне, надійне і міцне огородження. Можна ще декорувати його під кругляк або штахетник. Швидкість монтажу такого паркану значно вища, ніж у цегляного аналога, а ще він відрізняється більшою довговічністю і міцністю, тому встановлюйте таку споруду сміливо.