Питанням укладання тротуарної плитки задаються господарі приватних будинків і дачних ділянок. Тим більше, що в наш час плитка тротуарна є широко використовуваним матеріалом, який має невисоку вартість і простий у вкладанні.

Господарі все частіше самі викладають плиткою доріжки і майданчики, так як це досить нескладно. Тут головне правильно вибрати технологію укладання, різниця між якими в основі для укладання. Для укладання пішохідної доріжки або маленькою майданчика з плитки, за основу краще брати піщану або бетонну подушку. Якщо ж потрібно укласти плитку в гаражі або на місці стоянки автомобіля, тоді за основу потрібно використовувати бетонну стяжку. Вона забезпечить необхідну надійність майданчику і значно подовжить термін служби плитки. Проводити укладання тротуарної плитки слід в суху і безвітряну погоду, дізнавшись прогноз на найближчі кілька днів.

Існує чимало різновидів схем укладання плитки. Найпоширенішою схемою є так звана «бруківка». При цьому способі плитку розміром 10х20см укладають «ялинкою» або «стовпчиком» – це досить просто і красиво. Часто застосовують парний розподіл тротуарної плитки, коли в малюнках використовуються два різновиди елементів. При такому способі укладання дуже красиво використовувати два або три різних кольори. Такі схеми  у тому числі «квадрат» найчастіше застосовують при викладанні автомобільних стоянок або майданчиків у дворі. Перш ніж викладати плитку за такою схемою, треба попередньо розрахувати її кількість і зробити проект майбутнього візерунка.

 Способи укладання тротуарної плитки. 

Тротуарна плитка з бетону досить стійка і довговічна, але якість і довговічність її укладання залежить в основному від надійності основи. Тому спершу потрібно визначитися, на який термін служби розраховується кладка – чи буде плитка незабаром зноситися для подальшої забудови, або покриття має прослужити якомога довше. Залежно від майбутнього навантаження на покриття можна вибрати наступні варіанти основи: подушка з щебеню чи піску, бетонна або асфальтова основа, або просто вирівняний грунт.