Ротаційна витяжка металу на верстаті ЧПУ

Ротаційна витяжка металу

Деталі виготовлені за допомогою ротаційної витяжки металу

Ротаційна витяжка металу – основи технологічного процесу

Завдяки ротаційній витяжці металу можна виготовляти деталі різної форми для широкого застосування в промисловій сфері. Наприклад, вище наведену технологію використовують навіть у процесі виробництва деяких деталей реактивного двигуна. Завдяки ротаційній витяжці надається можливість отримувати продукцію різних, дуже складних форм. Окрім ротаційної витяжки, для досягнення високої якості металообробки та формування потрібної конфігурації деталі залучають і допоміжні процеси — такі як зварювання, штампування й прокатка.

Які метали підходять для ротаційної витяжки

Ротаційній обробці добре піддаються такі метали, як мідь, алюміній, чорна та нержавіюча сталь, латунь. Найбільше для цієї мети підходить алюміній завдяки своїй міцності та пластичності. Головне, щоб матеріал був якісним та досить міцним. Тепер кілька слів про те, що саме являє собою процес. У результаті процесу з плоскої чи об’ємної металевої заготовки формують порожнистий, геометрично точний виріб, що набуває форми завдяки деформації під тиском обертових роликів.

Технологічний процес

При РВ задається конкретне вогнище деформації та чітке значення щодо зменшення товщини стінки заготовки. Як вже було зазначено для початку процесу обробки металеву форму закріплюють на оправці, яка обертається. Коли здійснюється дотик роликів з металевою формою (заготівлею) йде значний тиск від якого метал потрапляє в зазор між оправкою і роликом. У такий спосіб формується необхідна деталь. Сучасні технології дають змогу використовувати від одного до трьох роликів одночасно.

Прямий і зворотний метод

Існує два способи РВ. При прямому методі йде збіг між рухом заготовки та ролика. Зворотний передбачає протилежний рух металевої заготовки та ролика. Перший спосіб у більшості випадків використовують для зміни форми, створення довгих, циліндричних, конічних деталей із тонкою стіною. Другий – навпаки застосовується для створення коротких форм із щільнішою стінкою.

Сучасні можливості

Сучасні верстати дозволяють виготовляти складні деталі криволінійної форми з формуванням, окантовкою та видавлюванням ребер та канавок. Ось таким є вище представлений процес РВ і способи його застосування для виготовлення деталей різних, складних форм.

Замовити ротаційну витяжку металу в Україні

Дзвоніть:

 (097) 47-18-143