Кільця колодязні бетонні широко використовуються в будівництві. В першу чергу за допомогою залізобетонних кілець для колодязів зводять колодязі і свердловини в приватному секторі. Для будівництва приватного колодязя колодязні кільця повинні обов’язково бути виготовлені з використанням арматури і мати найвищі міцнісні характеристики, зважаючи на великі навантаження на стінки.

Також колодязні кільця застосовують для монтажу різних систем комунікацій, наприклад, таких як каналізаційні, газопровідні, дренажні, мережеві та водопровідні колодязі. Кільця каналізаційних колодязів мають спеціальні пази, завдяки яким два сусідніх елементи міцно з’єднуються один з одним, що дозволяє уникнути зміщення.

Крім цього залізобетонні кільця можуть використовуватися для будівництва тунелів, наприклад, для прокладки телефонних кабелів, тепло-і електромереж. Використовують бетонні кільця і для будівництва септиків – споруд для очистки стічних вод. Як правило, на стандартний септик з бетонних кілець буде потрібно 4-5 кілець звичайного діаметру в 1 м і вагою близько 600 кг.

Найпоширеніші різновиди – це кільця колодязні КС (кільця колодязні станів). Залізобетонні кільця КС формують горловину колодязя. Додатково застосовують днища для бетонних кілець, а також кришки (плити перекриття), і такі жби маркуються іншими буквосполученнями. Залізобетонне кільце КС застосовується для монтажу різного виду колодязів: оглядових, каналізаційних, водовідвідних.

Виготовлення колодязних кілець – процедура не дуже складна, але потребує спеціального обладнання. Тільки застосування якісного обладнання та дотримання технології на всіх етапах виготовлення кілець дозволяє виробляти продукцію повністю відповідну нормам і вимогам до якості.

Ми пропонуємо доступне, якісне, надійне і високопродуктивне обладнання для виготовлення колодязних кілець.

Віброформи ВК для виготовлення кілець стінових колодязних являє собою збірну циліндричну зварену металоконструкцію. Вона складається з опалубки, сердечника і металевого піддона.

Опалубка має форму пустотілого циліндра, виготовленого з товстолистової сталі, оснащеної  ребрами жорсткості і підйомними петлями (4 петлі). На опалубці, для правильної фіксації сердечника в центрі віброформи змонтовані упори (4 упора) і встановлені вібро приладу(на базі вібратора ВІ 99 Б). Сердечник є зварний циліндричної пустотілої метало-конструкцією, верхня частина якої має усічену конусоподібну форму з приварений петлею в центрі, в нижній частині з внутрішньої сторони приварене кільце шириною 80 мм. з листової сталі.

Збірка віброформи здійснюється наступним чином:

– На рівну площадку кладеться металевий піддон (допускається формування виробів без піддону на рівній бетонної майданчику);

– За допомогою вантажопідйомного механізму на цей піддон встановлюється опалубка;

– За допомогою вантажопідйомного механізму всередину опалубки поміщається сердечник і встановлюється по центру за допомогою упорів.

Віброформи встановлюється в цеху з виробництва стінових кілець на піддоні або на рівній бетонної майданчику, на якій будуть формуватися і вистаїваться готові вироби.

Для організації виробництва необхідно мати таке обладнання:

– Бетонозмішувач

– Підйомний пристрій.

Так само при виробництві використовується готовий армований каркас і бетонна суміш.

В зібрану і готову до роботи віброформи встановлюють армований каркас (виготовлений у відповідність з технічною документацією на кільця стінові) між зовнішнім і внутрішнім формотворчим циліндром (між опалубкою і сердечником). Опускають фіксують положення сердечника упори і вручну лопатами завантажують приготовлену бетонну суміш (згідно затвердженої рецептурою). Потім проводиться віброущільнення у відповідність з технологічною документацією (включаються вібратори опалубки). Після ущільнення бетонної суміші віброформи знімається підйомним пристроєм і переноситься на інший піддон для подальшого завантаження.