Фундаментні блоки

Фундаментні блоки – основа майбутньої споруди

Фундаментні блоки відносяться до виробів з бетону, відрізняються підвищеною міцністю. Вони виробляються у вигляді паралелепіпедів, на торцевих сторонах яких розташовуються спеціальні пази для будівельного розчину. Їх також можна з’єднувати за допомогою арматури. Розміри продукції і марки використовуваного бетону вибираються згідно ГОСТам. При виборі блоків враховують особливості і характер грунту, поверховість і архітектуру майбутньої споруди, технічні можливості.

Види блоків і їх маркування

Класифікують три типи виробів: суцільні (ФБС), пустотні (ФБП) і з виїмкою для прокладання комунікацій (ФБВ). По маркуванню можна визначити не тільки їх вигляд, але і розміри. Наприклад, ФБС 9-6-6 має довжину 90 см, завширшки – 60 см. Висоту – 60 см. Вироби відрізняються різноманітністю розмірів, так що для кожного, навіть індивідуального проекту, можна підібрати найбільш підходящий варіант.

Суцільні блоки виробляються з марок бетону, що володіють великою щільністю. Такі вироби відрізняються підвищеною міцністю на стиснення і вологостійкість Міжкімнатні двері. Їх використовують не тільки для зведення фундаментів, але і для побудови неопалюваних споруд. Для закладки фундаменту з повнотілих блоків найкраще підходить сухий несипкий грунт. Матеріал витримує багатоповерхові будівлі з найбільш важких видів штучного каменю таких, як монолітного залізобетону або цегли. Для спрощення прокладки комунікацій поряд із суцільними блоками можуть застосовуватися ФБВ.

Порожні вироби відрізняються меншою вагою через наявність внутрішніх отворів. Блок має міцні стінки, а по всій його довжині розташовані перегородки, відстань між якими дорівнює його ширині. Порівняно невелика вага має свої переваги. Звичайно, такі вироби не підійдуть для висотних будівель, але при малоповерховому будівництві вони дозволяють закладати фундамент без використання вантажопідйомної техніки. Це особливо актуально при будівництві на невеликих ділянках, де кранів-маніпуляторів просто не розвернутися. Недоліком виробів є обов’язкова необхідність горизонтальної гідроізоляції. Такі блоки можна використовувати на вологих і рухливих грунтах.

Технологія зведення фундаменту з ФБП зобов’язує поєднувати отвори поставлених один на одного блоків по вертикальних осях. Утворені складові порожнини можна додатково залити бетоном або підсилювати. В результаті вийде збірно-монолітний фундамент, що відрізняється більшою міцністю. При цьому потрібно враховувати, що збільшується вага споруди, а значить і тиск на грунт. Звичайний збірний фундамент без заливки зводиться набагато швидше, так як не потрібно вичікувати застигання бетону.

Переваги фундаментних блоків

Блоки значно прискорюють і спрощують процес зведення будівель в будь-яких кліматичних умовах. Їх експлуатаційні характеристики розраховані більш ніж на 50 років. Протягом цього терміну вироби зберігають свої якості і придатні для повторного застосування. Цей вид будівельної продукції користується популярністю через невисоку вартість і універсальності використання. Блоки підходять для будівництва стін підвалів, зведення несучих стін і внутрішніх перегородок. У цьому випадку терміни, необхідні для спорудження будівлі, значно скорочуються.

Вид бетону, що використовується для виробництва блоків здатний вплинути на характеристики фундаменту і конструкції в цілому. Його ступінь морозостійкості підбирають в залежності від кліматичних умов експлуатації об’єкта. Важкі марки бетону допоможуть конструкції успішно протистояти вологи і високих навантажень, але показники звуко- і теплоізоляції таких виробів залишають бажати кращого, тому з них вийде надійний фундамент, але для стін краще підібрати продукцію з більш підходящої теплопровідністю. Силікатні вироби мають пористу структуру і поліпшені теплоізоляційні характеристики, але по міцності підходять тільки для малоповерхових будівель. Їх головна перевага – простота виробництва і, як наслідок, дешевизна.