В першу чергу потрібно вибрати місце для майбутньої клумби. Потім слід підібрати сорти квітів і черговість їх висадки. Головне правило – низькорослі квіти висаджують ближче до країв клумби , високорослі – до середини. Квіти однаковою забарвлення не повинні опинитися поруч. Можна поєднувати кілька різних видів однієї квітки або підібрати різні види, але при цьому обов’язково потрібно враховувати особисту непереносимість квітів один одного.

Перш ніж підбирати квіти , потрібно знати , в яких умовах вони будуть рости. Мають значення клімат і тип грунту.

Також слід врахувати терміни цвітіння , якщо сорти квітів різні. При неправильному підборі квіти або зацвітуть всі одночасно ( відцвітуть , відповідно, теж) і задуманий гарний візерунок не вийде. Правильно розраховані терміни цвітіння дозволять клумбі бути з ранньої весни до пізньої осені окрасою саду .

Набагато красивіше виглядає клумба, якій надали оригінальну форму. Корисно знати, на які види прийнято ділити клумби у відповідності з нею.

Регулярна клумба.

Клумба , на якій квіти мають чіткий лінійний поділ по росту. Вона дуже красива, але виконання такої клумби досить важке і потребує багато часових та фінансових вкладень.

Нерегулярна клумба.

Не обмежена чіткими геометричними рамками. Квіти на такий клумбі розташовуються відповідно до зростання, від низьких до більш високих. Періоди цвітіння можуть бути послідовними або одночасними. Такий вид клумби найпопулярніший через простоту виконання.

Клумба піднесена.

Робиться різнорівневою. За рахунок своєї піднесеності її добре видно в будь-якому місці ділянки.

Килимова клумба.

Не підходить для відтворення на ділянці , так як занадто складна у виконанні. Можна спробувати зробити спрощену версію, вибравши 2-3 види квітів .

Вертикальна клумба.

Квіти висаджуються каскадом . На присадибних ділянках зустрічається рідко.

Моноклумба.

Так називають клумби , що складаються з рослин одного виду. При цьому вони можуть бути різних сортів. Моноклумбу легко створити на своїй ділянці.

Арабеска.

Клумба, своєю формою повторює певний заданий образ: черепаха, метелик, бабка , портрет і т. д.

Визначившись з місцем клумби, землю слід перекопати і позбавити від бур’янів. Далі край клумби відзначають цеглою, чи бордюром. Перед висадкою рослин грунт потрібно полити і розпушити. У лунку висадити рослину, додати добриво і присипати землею. Землю злегка ущільнити.